YMLA YMLA
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

Jake completed a marathon race 3 hours and 12 minutes.write Jakes running time as a decimal



Respuesta :

johnaspa johnaspa
  • 02-09-2016
3.12 i believe this is the answer but  check first

Answer Link

Otras preguntas

a 32 ounce bottle of water costs $1.92 what is the cost per ounce
What is the measure of each interior angle in a regular 24-gon?
Evie and her father are comparing their ages. At the current time, Evie's father is 36 years older than her. Theee years from now, Evie's father will be five ti
Which are replicated during interphase?
Select all that apply. What is the difference between DNA and RNA? a.) DNA is a protein and RNA is a nucleic acid. b.) DNA uses deoxyribose and RNA uses ribose
Salt crystals are shaped like cubes. Salt is part of the _____.
What percent of Earth s total volume is the crust? Select one of the options below as your answer: a. 0.5% b. 1% c. 5% d. 10%
The following is a suitable topic for an expository article. Historical evidence has proven that ancient peoples had some very effective systems of medical trea
What type of visual aid is effective in showing comparisons between two or more items? A. Maps B. Illustrations C. Graphs D. Charts
What event triggered the start of world war one