Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

When your body burns calories more efficiently, you a. lose all your body fat. b. increase the amount of muscle mass and decrease the amount of body fat. c.
definition of diverse nation
Type the formula for the number of combinations of n things taken r at a time. C(n, r) =
What was a direct effect of the Emancipation Proclamation?
Solve the following system of equations: x − 2y = 5 2x − 4y = 10
Solve the following system of equations: x − 2y = 5 2x − 4y = 10
Solve for all values of x: 9/x + 9/x-2=12
What are the types of breast cancer? user: what is triple negative breast cancer?
type of weathering that occurs more rapidly in climates that experience frequent freezes and thaws
The employees of two companies were asked how many times they checked their email during weekends. The table below shows the numbers for each company The inter