rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

Who did not like the idea of offering civil rights to the blacks. A. Moderates B. Radical Republicans C. Congress D. All of the above
The coordinates of the vertices of triangle ABC are given in the table. A = (4,2) B = (6,7) C = (13,1) Triangle ABC is reflected across y=−x . What are the vert
Why does Shakespeare organize the descriptions in "All the World's a Stage" chronologically? A. so the poem's order mirrors the order of a human life
2. The people listed below were important in the founding and spread of Christianity. For each person listed describe their belief or contribution to Christiani
why do the stars appear to rotate around Polaris?
Helpppp I need helpp plesse
2a=14+a What does a equal ?
does the common flu reproduce via lytic or lysogenic?
The distance the piston must travel from tdc to bdc is referred to as the _______ of the engine. a. bore b. throw c. stroke d. displacement
How did Nelson Mandela influence democratic reforms in South Africa? (5 points) He restricted political rights to the white minority. He led the African Nat