alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following BEST describes a way in which water moves in the water cycle? A. Water falls from the sky as rain. It stays where it falls until it evap
A Child with severe poison ivy weighs 25kg. The medicine needed is Benadryl po and for treatment 5mg of Benadryl is required for every 1 kg of the child. The Be
is anybody has to know the person delete account or not on brainly pl plz​
What is a figure with 3 or more sides that are all congruent?
Zebra mussels were first discovered in north america in the great lakes in 1988. This invasive species eats phytoplankton and other microscopic organisms in fre
Solve for X 5(3X-2)=5
1/3x-2=16 solve the equation
Please Helpp“A judge can't have any preferred outcome in any particular case. The judge's only obligation—and it's a solemn obligation—is to the rule of law.”—J
Which point is in the solution set of the given system of inequalities?
who published the creation of bhanubhakta ?​