misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which term refers to fulfillment of ritual and spiritual obligations? karma ahimsa dharma moksha
Why does buoyant force exist?
WHich is shorter 3/4 of a minute or 2/4 of an hour
Well help? 1a. List some of the technological innovations. 1b. What affect did they have on the people? 1c. Who benefited? (I got 2 more rows after these questi
(8x^3-9)^3=5832 How do I solve the equation is it like 24x^6 or 8x^6 to start
how long do turtles live?
Dion practiced the long jump . He jumped 3.05 meters,2.74 meters and 3.3 meters.What was the average length of Dion's jumps?
What area would most likely experience the greatest amount of natural erosion.
approximate square root 250 to the nearest tenth
I really need help with these three questions PLUS 32 PONITS NaOH + HCl → NaCl + H2O 1.State, in words, what is happening in the equation. (Example for a d