tryhardboi928 tryhardboi928
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

An item is regularly priced at $15. It is now priced at a discount of 75% off regular price

Respuesta :

mariaraquel30122
mariaraquel30122 mariaraquel30122
  • 04-05-2020

Answer:

no sé qué más puedo decir

Answer Link
Akolism256
Akolism256 Akolism256
  • 04-05-2020

Answer:

that is the solution to the question

Ver imagen Akolism256
Answer Link

Otras preguntas

what are some similarities and differences between agriculture and industry.
Explain the difference between a food chain and a food web.
How many cups are in 1 liter? Which conversions show a path to the solution? Check all that apply.
17. Which of the following statements are accurate? A. Neurotransmitters can act as ligands. B. Acetylcholine is a neurotransmitter. It can bind to an acetylch
A room measures 13 ft by 18 ft. The ceiling is 9 ft above the floor. The door is 3 ft by 7 ft. A gallon of paint will cover 75.3 ft 2. How many gallons of paint
2. $9.60 for 4 pounds. Find the unit rate. * Your answer Back Next
3 diff questions part 1 1.How did Menachem Begin contribute to the peace process in the Middle East? He compromised with Egypt. He provided economic aid to Egy
An equilateral triangle has a perimeter of 48 cm. What is the area?
(The kite runner) What does Amir mean when he says he's considered a tourist in his own country?
which statement best describes an advantage of indirect democracy over direct democracy?​