madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

What is the function of the cell wall?
In what ways did new Netherland practice religious toleration
What happens to an amendment that is not ratified? A. It goes back to the Senate for a vote. B. It is not put in the Constitution, but remains a law. C. It is s
How fast can a HALF PREGNANT cheetah run?
In the poem Love, Love Is Not Dead by Robert Robert Desnos, where is there Imagery? (What can you see, hear, smell, taste, or feel?)
2x10 + 3x1/10 + 9x1/100 +7x1/1000
Dewey civic center has 1600 seats.ticket for 85% of the total number of seat. How many tickets were sold
multiplying using partial products 23×79
Physical differences between the jaws of the gorilla, Australopithecus, and modern human?
True or False: Dimensional analysis can give you the numerical value of constants of proportionality that may appear in an algebraic expression.