josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

The floppy disk can be used to store over 5 megabytes of data. (1 point) a. True b. False
A sandbox has a width of 5 feet. The sandbox is 5 times as long as it is wide. What is the perimeter of the sandbox?
Diversification means - Options A strategy for company growth by starting up or acquiring businesses outside the company s current products and markets. A stage
The Food and Agriculture Organization works to alleviate poverty and hunger through all of the following except: a. funds children’s meals and snacks at nonpro
what is the main energy molecule in the body?
• What is value chain analysis?
Matter is anything that
6) A negative (or positive) evaluation of a particular group and its members is called a __________. a. discrimination b. prejudice c. stereotype d. social
What historically has had the greatest impact on the development of environmental policy? a. small-scale private environmental events b. large-scale public en
Which of the following is NOT an aspect of a family with a strong foundation?