nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How can you get answers to questions like in science that are very involved?
QUICK ILL GIVE BRAINLIESTA student simplified (cube root of 64 − 16 ÷ 2)(2 − 4)2 using the following steps:(cube root of 64 − 16 ÷ 2)(2 − 4)2Step 1: (4 − 16 ÷ 2
In the relationship between number of towers and number of customers proportional? Explain
Which subatomic particle has no charge?A.) ElectronB.) NeutronC.) ProtonD.) Ion
26. This double number line diagram represents the ratio of peanuts toraisins in trail mix.Peanuts +6+181224Raisins68What is the unit rate for the ratio of pean
has anyone on here just recently got into a figth with their boy friend? if so, let me know what you did to deal with the heart break.
In the relationship between number of towers and number of customers proportional? Explain
List FIVE challenges James Cook faced on his drive north.
Is it impossible to increase the cost of an item by less than 1%
public schools are free schools supported by_________?