wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

The tyndall effect is used to distinguish between
Carlos: Me gustaría saber ___________ dichos célebres de Argentina. Amanda: Bueno, te enseño uno que ahora recuerdo. A. algunos B. alguien C. algo
Which is a function of the cranial nerves?
How many moles of air molecules are contained in a 2.00 L flask at 98.8 kPa and 25.0 degrees of C show work plz
Which two sets of lines in the poem illustrate that death's power is an illusion? Sonnet 10 by John Donne Death be not proud, though some have called thee Mi
Fighting conducted from a system of ditches protected by barbed wire
The length of a rectangle, I, is six meters more than it's width, w. If the perimeter of the rectangle is 36 meters what is the length of the rectangle, in mete
Find the first three iterates of the function f(z) = 2z + (3 - 2i) with an initial value of z0 = 1 + 2i. a. 5 + 2i, 13 + 2i, 29 + 2i c. 5 - 2i, 13 - 2i, 29 - 2
How did America’s involvement in World War II trigger a mass migration
Do you believe public opinion polls are reliable indicators of Americans true political beliefs? Why or Why not?