ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

what is 5.71 rounded to the nearest whole number
An animal with a coelom, jointed appendages, and metameric segmentation would be classified in the phylum (A) Mollusca (B) Cnidaria (C) Platyhelminthes (D)
How do you solve x²-10x+9=0 by completing the square?
Which decimal is equal to 7/10?A. 0.71B. 0.7C. 0.07D. 0.071
Who was the African-American who called the war with Mexico disgraceful and cruel? Why?
Which geographic factor was most significant in helping the soviet union withstand german attacks in world war 2
How many electrons are in a carbon 13 (13c) atom?
Which term describes the example below? A child with a widow’s peak has a mother who is homozygous dominant for a widow’s peak and a father who is homozygous do
Three numbers are in the ratio 6:3:1, and the sum of these numbers is 420. If the first number is reduced by 50%, and the second number is increased by 42, and
when did fair trade start