eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

14. I hosted a birthday party last Sunday and the guests ______ havoc on my house!
đá cắt trong máy cắt được làm từ vật liệu gì vì sao?
a 9-pack of bracelets costs 7.65 what is the unit price
"We interrupt your regular programming to bring you a special report. This is Carl Sterns, news anchor for Channel 1. Thirty minutes ago, the notorious crime sy
The tempatire was -13°f and then rose 9°f
Sears has a dishwasher for $679 it is on sale for 35% off how much would you pay?
Rewrite 3x-y=-4 in slope-intercept form
Question number 5 please. I wrote it down if you can't see the whole question from the photos. 5. Figure 3.33 shows the Millau viaduct in south-western France.
Interior and exterior angles
Please help. Im so lost.