evanmeltonEvV03 evanmeltonEvV03
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP!!!! WILL MARK BRAINLIEST

PLEASE HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

solluna2745
solluna2745 solluna2745
  • 04-03-2020

Answer:

Boi

Step-by-step ex:

Answer Link
amna04352
amna04352 amna04352
  • 04-03-2020

Answer:

Option 4

Step-by-step explanation:

x - 4 is negative for x < 4

Mod makes it positive,

-(x - 4) = 4 - x

4 - x for x < 4,

x - 4 for other x values (which are greater than/equal to 4)

Answer Link

Otras preguntas

What does 12(2x3-.5)+10
what is the meaning of of the phrase hideous cruelty
Again Due Tomorrow!! Is (3,6) A Solution To y = 3x - 3 and y = 2x + 2
Which piece of legislation made it illegal for employers to discriminate against qualified applicants who have disabilities? the Civil Rights Act the Economic O
why do scientists use taxonomy to classify organism
what gas does hydrogen change into as a star becomes hotter
Devon is trying to find the unit price on a 6 -pack of energy drinks on sale for $2.99. His sister says that at that price, each energy drink would cost just ov
TICKETS: All you can ride: $25 7 tickets for $5 a. Write an equation in slope intercept form for the total cost of any number of tickets at 7 tickets for $5. b.
Which equations models this problem? Chelsea paid $54.90 for nine bath towels. What is the unit price, p, per towel? A. 9p=54.90 B. P/9=54.90 C. P/54.90 D. 54
Andrew's recipe requires 7 pieces of toast every 14 spoons of butter.how many pieces of toast will he need if he uses 22 spoons of butter?