kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

Why would someone choose to own a car instead of leasing?
Caldwell heights elementary
What is the rational number equivalent to
Match the following. 1. exercise that requires the use of oxygen to produce energy anaerobic  2. exercise that does not require the use of oxygen to metabolize
use rectangle model to find partial quotient of 246÷3
Evaluate a + b ÷ 2, if we know a = 3 and b = 6. A. 4 B. 6 C. 1 D. 4.5
My friends and i ____________________ pepe's party. i go you come on from
A summary of The Necklace
Fill in the blanks with the correct spanish words: "la muchacha _______ no es tan
i need help with questions 11 12 15 and 16 please simplify :( convert if necessary