jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

A solid sphere is cut into 12 equal wedges. The volume of each wedge is V=³. Solve the formula for r.
Discuss how radio waves work.
Match each sentence with the indirect object pronoun needed to correctly complete the sentence. A los estudiantes no gusta la tarea. A ti y a mí interesa el art
Which of the following is ture about a scientific hypothesis?
The interval or amount of space you leave between your car and the car ahead is known as O Gap Normal O Interval Distance Following Distance
1. Which of the following is NOT usually considered a member of the executive committee of a hotel? A. Director of Catering B. Rooms Division Manager C. Directo
Find the value of x. 5 8 120 120 120 5 5 x = [?]​
Based on the exponential regression model, which is the best estimate of the value of the account 12 years after it was opened? $8,910 $8,980 $13,660 $16,040
Neena just earned her bachelor’s degree. based on her qualifications and desire for the highest pay scale, which career would she be best suited for? supply cha
A soup can lid has a diameter of 8 cm and it is 15 cm tall. what is the area of the lid?