redeem3 redeem3
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .89cents, I have $11.75, how many bananas can I buy?

Respuesta :

makaylaa18 makaylaa18
  • 04-02-2020
You could buy 13 bananas.
Answer Link

Otras preguntas

how do you graph y=x-2?
Which sentence uses punctuation correctly? (Look carefully!) a) To try to keep busy; Rapunzel read books; painted; played games; and cleaned. b) To try to keep
What is group discussion explain with example?
Q2: Four friends each flipped a coin different numbers of times. ​ Alice got heads 75% of the time. ​ Mary got heads 8 out of 10 times. ​ Sarah got heads 17 out
Write f(x) = |x-6 as a piecewise function.
Solve this system by graphing. y = 2x - 7 y = - 3x + 8 (3, -1) (4, 1) (0, 8) (0, -7)
From the cool wells of the midnight air my spirit drank repose; the fountain of perpetual peace flows there, - from those deep wells flows. 8. where does this f
How can you identify and plot points on a coordinate grid?
Michaela has h hair ties. Michaela's sister has triple the number of hair ties that Michaela has . Choose the expression that shows how many hair bows Michaela
What is the irony about the caged bird singing?