Kamalmann743
Kamalmann743 Kamalmann743
  • 02-02-2020
  • Mathematics
contestada

I’m stuck on this question please help

Im stuck on this question please help class=

Respuesta :

pres04rainn
pres04rainn pres04rainn
  • 02-02-2020
Take the price of pears (£1.30 per kilogram) and multiply it by the amount of pears (7kg). You get 9.1 so now you take the total amount spent (£12.70) and subtract the 9.1 and you get 3.6 now that is the amount you spent on the apples. So take 3.6 and divide it by the amount of apples you got (2kg) you will get 1.8 and that is your overall answer.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following questions may be difficult to test scientifically? A. What is the average flight speed of an African Swallow? B. How was Hawaii formed? C
What is an equation of the line that passes through the points (8,0) and (3,-5)?
Help please I don't know how to do this and it is due soon!!​
Following the innovation terminology used in the lecture and the textbook, Diamond Shreddies would best be described as a _________.
Excerpt from Orpheus and Eurydice Select two details from Passage 1 that illustrate Orpheus's development over the course of the text and advance a theme abou
describe fully the transformation which takes shape A and B​
What is the measure of
The sum of two numbers is 32. Their difference is 22. Find the two numbers.
Nicky created a simulation of how many times his favorite baseball player got a hit when he was at bat. He decided to flip a coin for each at bat, with heads in
The change in the viscosity of a melt is directly proportional to the change in.