xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

During the industrial revolution life changed in what basic way?
Please select the best answer.
what is phenotypic ratio of dihybrid cross ?​
The position of an object is given by the equation x = 4.0t2 - 2.0 t - 4.5where x is in meters and t is in seconds. What is the instantaneous acceleration, velo
Tall pea plants are dominant over short pea plants. If there are 200 short plants in the F2 generation from a cross that followed Mendel's methods, about how ma
Increasing the number of active motor units within a skeletal muscle is called
A uniform steel plate has an area of 0.897 m^2. When subjected to a temperature difference between its sides, a heat current of 27700 W is found to flow h it. W
Which enzyme breaks the hydrogen bonds during replication?
A generator is built with 500 turns.The area of each turn is 0.02 m^2 , and the external magnetic field through the coils is 0.30 T. If a turbine rotates the co
How does the rhetoric of this passage best support the tone? No one knew how to react when Mama got like this. She whisked the tablecloth off the table. She thr