alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Quadrilateral OPQR is inscribed inside a circle as shown below. Write a proof showing that angles O and Q are supplementary
How many classes of levers are there? a. 2 b. 3 c. 1 d. 10
What does edifice mean?
This philosopher was the first to formulate the principles of logic. Plato Aristotle Pythagoras Thales
New Zealand's natural geography supplies its people with what three sources of income? natural gas petroleum opals timber tourism
My HTC Desire 510's mobile data stopped working, how to I make it work again?
X-rays _____. were discovered by accident have no uses today reduced infection after surgery were invented by the British Army
Why do store owner want their workers to wear clean, ironed clothing? a. Well groomed employees present a good image to customers. b. Well groomed employees w
Hobbes calls life in the state of nature "nasty, brutish, and short” because
Which battle took place mainly on land? Battle of the Coral Sea Battle of Midway Battle of the Philippine Sea Battle of Okinawa