iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

How can you represent patterns from everyday life by using tables, expressions, and graphs?
when we increase the exponent 10 to 10 we must
The element of the marketing mix that describes a good, service, or idea to satisfy consumers' needs is known as socratic
Each answer below contains an error. Select the example of the error known as a run-on sentence. (10 points) O They wanted popcorn. Got nachos instead. O Got na
True or False: A Constitution is the first and fundamental act of society. A. True B. False
10 + y = 3 solve for y plz help
true or false, The route the Spanish (Columbus) tried to find to trade with Asia was across the Atlantic Ocean.
HELP What is the sum of 1000x and 2000x
I need help!! Variables
Complete each step in the following solution.