tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A landscaper has 34 ton of mulch. She puts 116 ton of mulch on each flower bed. How many flower beds does she put mulch on? Enter your answer in the box. The An
What agency keeps track of the deaths and births in the us
The major link between the brain and the glandular system is the
What challenges did Mawi face in his first semester in college?? “Of Beetles and Angels” HELP
The Sumerian civilization believed in the divine right of kings. TrueFalse
Pls help! Which type of anxiety might be alleviated by starting a 30-minute-per-day aerobic exercise program? A) Emotional B) Behavioral C) Mental D) Physical I
Consider the enlargement of the pentagon. Not drawn to scale What is the value of x, rounded to the nearest tenth? 2.1 centimeters 3.3 centimeters 7.0 centime
Which statements describe how chemical formulas, such as H2O, represent compounds? Check all that apply. They show the types of molecules that make up an atom
Do you think the corpse flowers smell meets the definition of an adaptation as stated in the video
The mayflower compact was agreed to in signed by _______ passengers on the Mayflower: a. The adult male b. The children c. The adult female d. All of the adult