mom818 mom818
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

Steven buys 2.2 pounds of trail mix and twice as many pounds of mixed nuts. What is the total cost

Trail mix- $3.50

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-10-2019

Answer:

The cost of the trail mix is $7.70. If you didn't get a value for the cost of the nust, the answer is $(7.70+ 4.4x)

Answer Link

Otras preguntas

What is the hidden infinitive in this sentence? the boy watched the toy boat sink slowly into the lake
oxygen is inhaled and is then distibuted throughout the bloodstream is what two body systems?​
can u plz help i need the unser right now!!
Need Help ASAP!! What’s the future value of a $1,000 investment compounded at 8% semiannually for five years?
on january 1st jennifer puts 1000 in a savings account that earns 4% interest. the inflation rate for the year is 2% on december 31st will jennifer's purchasing
¿Está Marta allí? _______ Marcela. Es Allí Dejar Tomar
For every $10 worth of candy student council sells, they get to keep $5. This can be represented with variables. 1. What are the variables? 2. What letter can y
What country is famous for the dance the merengue
true or false? In a typical car, the crankshaft produces a linear motion that turns the wheel
What is the answer to this