brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

there are 28 children in class ; 4/7of them are girls how many girls are there in the class​
Find a polymonial, which when added to the polynomial 3x^2+3x-1, is equivilant to the following expressions: x+5 PLSSS HELP I NEED IT QUICK WILL MARK BRAINLIEST
20. Which sentence is correctly punctuated? A. Because I love cherry pie my grandmother always bakes one for me. B. My grandmother always has a pie ready, when
On his birthday, Winston received a model train set as a gift. The set uses a scale of 1 inch on the model to represent 45 inches on an actual train.
Using the pencil, plot the point (-5, -3).
Is a || b ? Explain with angle measurements
2. How do cells build a variety of structures to function in the cell?
Identify and list down the hazards using published resources and personal observation. Write your answer in the table below.
What is the value of the expression 32 x (2 + 3 4) – 5?
Which expression are equivalent to the given expression