citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

india capital and Pakistan capital and
how many times does 7 go into 181
When I double my number, add four, subtract my number and subtract three, I get my number plus one
what theme is supported by the excerptA. it is important to see new sights.B.People should indulge their curiosities.C. It is wise to follow the counsel of trus
what is a common way that an artifact is used at the beginning of a story? a. to establish a chronological order of the events in the story b. to give the reade
The largest common multiple of 2 and 3
Round 24.316 to the nearest tenth
Ella ____ da los libros chicos.
Through any two points there is exactly one?
How are the pilgrim and Aeneas alike?