sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

El clima de la costa Guatemalteca es tropical, es decir es ______________________.
You randomly draw a marble from a bag of marbles that contain seven blue marbles two Green marbles and one red marble what is P(not draw a blue marble)
A poem with 14 lines and a mixed rhyme scheme is a
When sue noticed that henrique was constantly smiling at​ her, attribution theory suggests that sue determined whether​ henrique's behavior was externally or in
If you want to compare two different investments, what should you calculate? A. The compound interest B. The ROI percentages C. The ROI dollar amounts D.
??????????????? ?????????
A garden table and a bench cost $799 combined. the garden table costs $49 more than the bench. what is the cost of the bench?
Which of the following is FALSE about protein molecules? A.Their function is a result of their shape and folding. B.Proteins are made up of strands of glucose a
Which Renaissance writer also worked as an adviser, or courtier, to royalty? A)Baldassare Castiglione B)Dante Alighieri C)Miguel de Cervantes D)Francesco Petra
What MUST ALWAYS be true for a chemical reaction to occur?