RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following functions is graphed below
A carpenter makes a box which has a volume of 13,400 cm3 . The base has an area of 670 cm2.What is the height of the box?
A dolphin is swimming to the surface of the ocean while at the same time a bird is flying towards the surface of the ocean. The function fx) models the position
Compare the mass of an ice cube to the mass of the water once the cube is completely melted. A) The mass of water formed equals the mass of ice. B) The mass of
Summarize the tips for ensuring privacy on the internet.
HELP ASAP! GIVING BRAINLIEST! What is the measure of the indicated central angle? A) 15 degrees B) 30 degrees C) 45 degrees D) 60 degrees E) None of the ab
What are the two reactants needed for respiration to occur?​
how did Adolf Hitler contribute to the outbreak of world war two?plz help asap
simplify completely X2 + 4x - 45 ÷ x2 + 10x + 9 and find the restrictions on the variable​
Marie Tyndall is a student in the Jackson Heights Community College Medical Assisting Program. She and two other classmates have been assigned the project of cr