Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

Proprietary colleges often have issues with A. integration B. creditors c. immigration D. accreditation
I need help so bad I need answers in at least 2- 5 minutes
1. Angelica wants to win the beauty contest because she wants the trophy and the recognition. She is ______________ motivated.
8.4 divided by 10 = ?
what is W? explain steps if you can pls -4W - 7 > W +3​
How does dystopian fiction present the power of fear
Can someone please teach me how to solve question 1 and 2
2/3m+a=a+r (solve for m) please show work, thank you!!!
Mr moore has saved the liscense plates from all his cars. He has nailed them to a wall in his garage. The wall is 5 meters long and 3 meters high. How any licse
The length of a rectangle is 3 centimeters less than twice its width. If the perimeter of the rectangle is 18 centimeters. find its dimensions Equation: ? Lengt