ariannakruppe ariannakruppe
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

How do I Solve This? Please help me!!

How do I Solve This Please help me class=

Respuesta :

dcrim1972
dcrim1972 dcrim1972
  • 04-06-2019

Answer:

$199.99 multiply by .20 = 39.998

$199.99 minus $39.99 or $40

the sale price of the four wheeler is $159.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Game wardens use experiments to help determine the number of deer in the state of North Carolina. Suppose 120 deer are caught, tagged, and released into the wil
plz help me which is equivalent
Can someone help me with this? I'm not really sure what to say
Jamal sells sandwiches. He spends $2.70 per sandwich on ingredients and then adds 110% markup. What is the selling price of one sandwich?
What is the volume of a cube, if the length of one side is 12 cm?
Which best describes a legend? A. a story that has been passed down over the years and contains facts about events that happened during the Middle Ages B. a no
The atomic number of an atom is alwaysequal to the number of its. (1) protons, only. (2) neutrons, only. (3) protons plus neutrons. (4) protons plus electrons
multiply and simplify (a-3b)^2
Why did Japan enter World War I on the Allied Forces' side? A. It had a previous treaty of alliance established with England. B. It was angered when Germany beg
Simplify (1/81) to the 1/4 power