moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

Convert the mixed number to an improper fraction. 4 7/8 A.11/8 B.19/8 C.28/8 D.39/8
Carl has three lengths of cable, 5 _ 6 yard long, 1 _ 4 yard long, and 2 _ 3 yard long. He needs at least 1 yard of cable. a Which two pieces together make a le
Simplify (–x2 +5) – (3 – 4x2)
According to some historians, which marks the beginning of the US Civil War?
What is a democracy?
A 1-kilogram coconut falls out of a tree from a height of 3 meters. Determine the coconut's kinetic energy.
Multiply and simplify 12 times 3/4.
Raphael paid $477 for a camera during a 25% off sale. what was the camera's regular price?
During a cake eating contest a man ate 3-2/6 cakes and his son ate 2-4/6 cakes. How many cakes did they eat altogether?
an ultrasound wave vibrates 30,000 times per second. what is the frequency