Zaxx4771 Zaxx4771
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

3 cans of green beans cost $1.80. Rival bought 9 cans of green beans How much did he pay?

Respuesta :

ramagr25 ramagr25
  • 01-03-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

3 cans = $1.80

9 cans = 3*1.80 = $5.40

Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

5.4 or 5.40

Step-by-step explanation:

1.80 divided by 3 and then multiply by 9 and you will get 5.40

Answer Link

Otras preguntas

If sulfur 34 undergoes alpha decay, what will I become?
How can I fill do this problem?10x2 tens=_______ones=______
what 5000 is 1/10 of?
Kansas entered the union as a undeclared, slave, or free state?
what 5000 is 1/10 of?
which digit has the same value in both numbers? What is the value of that digit? 123,456,789 987,654,321
How do protozoans with pseudopods eat?
does water roll or slide in wax paper?
The part of cell division that causes the separation of the cytoplasm is _____? Mitosis,Meiosis,Cytokinesis
Express as a unit rate: 2400 miles in 48 hours.