jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

will the quotient of 5 divided by 783 greater than 5
A marching band with 75 members makes two rectangle or marching formations one rectangle has six rows and the other rectangle has nine rows
Do you hear sounds around you as one frequency at a time or as many frequencies at once? Plz help
Decrease £248 by 30 percent
Do you think it is possible to reach a state on Earth of NOT being dependent on the Sun for energy? Please explain.
Proteins make up what percentage of a healthy diet for older children and adolescents? a. 5-9% b. 10-30% c. 35-40% d. 45-65%
solve system by elimination 9x-3y=3 3x+8y=-17
What is the equation in point slope form of the line that passes through the point (2, 6) and has a slope of 5? y−2=5(x−6) y+2=5(x+6) y−6=5(x−2) y+6=5(x+2)
I just need someone to explain what this question means.... I am confused. Just tell me and i can answer it probably. What is the consensus (majority) on the pr
what is the difference of 81.035 and 9.76