bbea bbea
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

which expression can be used to find the cost of .75 kilogram of cheese at the price of $6.40 per kilogram?

Respuesta :

helpmeplzandty
helpmeplzandty helpmeplzandty
  • 01-02-2019
is there multiple choice answers if so i would be glad to help
Answer Link

Otras preguntas

Problem #7 PLEASE HELP ;( Is 6(x+0.4) equivalent to 3(2x+0.8)? YES or NO??????? Show your work! 6(x+0.4) 3(2x+0.8)
What was the experience of africans taken to these slavecastles on the coast ?
In order to quickly change text alignment, a PowerPoint user can select text and then hover over it to make the ______ Toolbar appear with formatting options.
Imagine that your teacher has asked you to write an essay that explains the similarities between two different novels. what type of essay will you write?​
Which of the following best tells the purpose of the phrase?
Ty is painting a rectangle that is 10 inches long and 7 inches high. What attributes of a rectangle can you share with Ty to help him paint his rectangle?
During the 1940s and 1950s the primary goal of mexican american litigation was to
I need help w this asap
What is the term for when plants move toward a light source
what would the answer be to tuis​