yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

The Federalists agreed to add a Bill of Rights to the Constitution in order to ?
Any ideas on making a class summary that needs 6 sentences?
OOPS i think i made a mistake but uhh here's another question someone told me there was no question uhh?(extra points and a brainliest only if you helped me but
Hello everyone! I will be starting a y+ channel soon! If you are interested in RBX content (mainly murder mystery 2) follow this username! (xxxnickslayer101) I
Convert 15,000 seconds into minutes
How were African Americans involved in the Revolutionary War? Who did they support and why?
Which of the following statements is correct about air temperature? When air temperature is higher, the weather is warmer. Warm air falls to the ground. Freezin
NomNuD.¿Cómo se han intentado disminuir el síndrome de ascitis en el periodo de iniciación de los pollos?​
An article is marked to sell at a gain of 10%. If it be sold for Rs. 7.50 less there would be loss of 5%, find the cost price. ​
pronounce of education