red2039 red2039
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

a machine makes 300 boxes in 15 minutes find the unit rate in boxes per hour

Respuesta :

vwilliams7 vwilliams7
  • 01-01-2019
one hundred and twenty
Answer Link

Otras preguntas

if a sprinkler waters 1/18 of a lawn in 1/3 hour, how much time will it take to water the entire lawn
The net of a square pyramid is shown: A square is shown having each side equal to 0.75 inch. Each side of the square has a triangle on it. The height of the tr
And in active student wants to become more physically active but does not have the money to pay for Jim ship was the most affected things we do to develop a rea
An unfavorable response due to prescribed medical treatment is known as a/an ____________ illness.
Given g(x) = 2x2 − 9x − 18 and f(x) = x − 6, identify (g/f)(x).
What incident caused Castro and Cuba to become closely allied with Russia?
What was the original destination of the mayflower
The wall of the alveolus (air sac) in the lung is composed of which type of epithelium?
URGENT!!! Kay was walking along the bridge above the river. She accidentally lost her grip on her camera when she was trying to get it out to photograph massive
The price of bananas is $6.50 for 5 pounds. What is the price as a unit rate? $6.50/1lb $1.30/1lb $1/30/3lb $1.05/1lb