micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

A unicellular organism has how many cells? A.Many B.One C.At least two D.More than one
What two factors did newton conclude keep the planets in orbit?
Represent the following expressions with disks, regrouping as necessary. To the right record the partial products vertically 4*27
How does mercantilism benefit the homeland more than the colony
Which of the following is not a general recommendation for competitive athletes? A. consume adequate amounts of energy B. maintain adequate sport-specific
Julian earns $7.50 an hour baby sitting on the weekend last week she babysat for 2.2 hours on Saturday in 3.5 hours on Sunday how much did Julian earn
$5 divided by 1 hour equals what over 3 hours
According to the Center for 21st Century Skills, critical thinking ability includes all of the following skills, EXCEPT ______.
Which characteristics of the planets in our solar system increases as the distance from the sum increases? 1) equatorial diameter 2) eccentricity of orbit 3)
Mrs. Lee cut a pizza in half. She cut each half into 2 equal pieces and then each piece into 3 equal slices. She served 8 slices. What fraction of the pizza did