hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

Common Core Performance Assessment. The Name Game Pairs of students in Mr. Kuan's class are playing the Name Game. One team member is given a list of attributes
Please help me with my math question
Of what literary device is this poem an example? o extended metaphor onomatopoeia extended simile o apostrophe
GAUTENG PROVINCE Short StoriesGr 12 Task 7 SECTION A: SHORTER TRANSACTIONAL WRITING: DIARY ENTRY Question 1 The New Tribe by Emecheta Buchi Your response should
correct order of steps for cleaning and sanitizing
Which option best describes synthesis? OA. Making sure a source is relevant and credible OB. Putting a quote into your own words OC. Presenting someone else's i
If your restaurant serves 50 bowls of French onion soup daily and each serving has 8 ounces of onion per portion. Do you think it would be better to purchase wh
This scene develops the theme that gender roles are unimportant when A. Orlando readily confesses he is the unfortunate man who carved Rosalind's name on trees
whether you think Andrew Jackson believed that American Indians would be happier in their new land.
In the triangle below, what is the measure of B? A. 18° B. 56° C. 90° D. 28°