brodtfamily4
brodtfamily4 brodtfamily4
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

20 POINTS! ANSWER QUICK! GOOD LUCK! LAST OF THE DAY! :) (EASY)

Rachel bought 2 pounds of apples and 3 pounds of peaches for a cost of $10.45. The apples and peaches cost the same amount per pound. What was the unit rate?

Respuesta :

bubble1447
bubble1447 bubble1447
  • 02-11-2018
it would be 2.09 dollars per pound of fruit
Answer Link

Otras preguntas

Briana walks 3/4 mile in 1/5 hour. What is Briana's unit rate?
What percent of 88 is 33
What were the causes of the Arab Spring movement? Check all that apply.
How you solve b-9+6b=30
what does a tardigrade, a brine shrimp and a resurrection fern have in common?
The ratio of the number of left-handed batters to the number of right handed batters is 5:8. There are 45 left-handed batters. How many right-handed batters are
Square:plane::cube: complete this analogy
Which of the following events would most likely cause an increase in Indian nationalism?
The diagram below describes a series of events during the 1700s. A flowchart of four boxes, the ones on the left pointing to the ones on the right. The first b
how many court systems exist in the united states of america? a. 1. b. 51. c. more than 51. d. nine of the above