jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think people pay so many taxes, fees, and tolls to the state in which they live? Explain why you agree or disagree.
What is the equation, in point-slope form, of the line that is perpendicular to the given line and passes through the point (2,5)?​
What is the quotient?
DUE TODAY PLS HELP ASAP.. travel is faster as density of matter increases a. mechanical waves b. electromagnetic waves
Petrarch was a humanist writer who is sometimes considered the first modern poet. He was also one of the first writers to do what in his writing?
Your grade point average is 3.48.How can you write the point average as a fraction
Plz help me!!!!!!!!!!
-8x+4=36 What is the solution to this equation
In the above painting, what message was the artist, Antoine-Jean Gros, trying to spread? a. He intended to portray Napoleon as a compassionate and giving leader
Which research question would be mos appropriate for a four-to five-page research paper ?