monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
To the nearest thousand , the population of Texas was estimated to be 24,327,000 in 2008 . describe the actual population that Texas could have had in 2008 .
Why were the Appalachian mountains important to the colonies?
the loving lemon company sells a 4 gallon jug of lemonade for $24. the sweet and sour company sells an eight pack of 1 quart bottles of lemonade for $16. which
what is 3 divided by 927
They indicate a channel, he said, "where there's none; giant rocks with razor edges crouch like a sea monster with wide-open jaws. They can crush a ship as easi
why is it difficult to convert miles to yards
which describes the number sentences? 6+0=6: Commutative Property of Addition or Identity Property of Addition
how to write 430,290,100 in expanded form
what is 0.3 repeating as a fraction and in simplest form
what is 3 divided by 927