jessicahenson1978 jessicahenson1978
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Iona's favorite peaches are are $2.50 per pound at the local Farmers Market she bought 3.5 lb of peaches how much did she spend

Respuesta :

alyssa0802 alyssa0802
  • 01-10-2018
$2.50×3=$7.50
$2.50÷2=$1.25
$7.50+$1.25=$8.75
Answer Link

Otras preguntas

who knows the answer
The elite infantry of the Persian army were known as the * A.Immortals B.Praetorian Guard C.Assassins D.Invisibles
What governmental policies can cause a country to move to stage 5 of DEMOGRAPHIC TRANSITION ?
This provides a secure point of attachment for lifelines, lanyards, or deceleration devices. What is depicted
Read each question carefully. Write your response in the space provided for each part of each question. Answers must be written out in paragraph form. Outlines,
10. An emergency at work * A Could shut down business operations B Should be ignored C is usually an expected event D Never requires immediate attention
the graph shows the savings of rachel and sam. What does the slope of each line represent?
fast plssss help me out !
At one point in the Bike Trip described in the passage, you traveled 1 kilometer in 0.1 hours. What was your speed during that time period? (don't provide units
Find the midpoint of (1, 3) and (6, 5)