zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Which physical feature has most limited the movement of people living in North America ?
if the score is 90% and the total is 70 what is the number correct ?
A hiking club has 9 members. How many ways can they choose a president, vice president, secretary, and treasurer from among the members?
find the area of a triangle given that c=40m b=20m a=48°
A moving company is trying to store boxes in a storage room with a length of 5 m, width of 3 m and height of 2 m. How many boxes can fit in this space if each i
Why does 2 pi divided by 1/3 equal 6 pi?
What is one fact about xuchal
Wanda, the Channel 1 weather person, said there was a 30% chance of rain on Saturday and a 30% chance of rain on Sunday. Should Wanda be fired? HELP PLEASE
Add the following fractions.3/8 + 5/12 =
what group was successful in achieving its goals at the congress of vienna , nationalists conservatists liberals or anarchists?