zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

who was the third king to create an empire
how can you use neutron in a sentence
The DHSMV _________________________ is an enforcement sector that patrols state highways and ensures the safety of drivers and citizens while on the road.
How do you say "you will not understand" in Spanish?
Sunni Muslims believe that, after the death of the Prophet Mohammed, the new leader of the Muslim nation should be
is 52 a prime or composite factor
DNA is typically found in cells in the form of a very long strand that is coiled many times and contains thousands or millions of nitrogen bases. Which term bes
Animals with a special rod or notochord are called _____. vertebrates chordates invertebrates
The most accepted argument in favor of market economies is their efficiency. The argument most accepted in favor of command economies is the belief that they ar
Determine the HCF of 36 and 96